Zaloguj się
Puchar Mazowsza rozstrzygnie się w Józefowie

Zmagania w Pucharze Mazowsza rozpoczęliście w Legionowie. Później ścigaliście się w Ciechanowie oraz Piasecznie. Teraz zbliża się ostatni maraton, który zadecyduje o kolejności na podium. Triumfatorów poznamy w niedzielę 23 września w Józefowie.

Krótkie przypomnienie zasad tej osobne klasyfikacji. Puchar rozgrywany jest w ramach 4 edycji cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon rozgrywanych na terenie Mazowsza. Podczas finału – czyli właśnie niedzielnego maratonu w Józefowie dekorowane będę pierwsze 3 osoby z każdej kategorii wiekowej na poszczególnych dystansach. Klasyfikacja generalna liczona jest tak jak główny cykl Cisowianka Mazovia MTB Marthon. Do Pucharu Mazowsza wchodzą 3 najlepsze wyniki z 4 edycji rozgrywanych na Mazowszu.

Przegląd klasyfikacji po trzech dotychczasowych edycjach podpowiada, że finałowa rywalizacja będzie wyjątkowo zacięta. Różnice między zawodniczkami i zawodnikami w poszczególnych klasyfikacjach są na tyle nieznaczące, że każdy poważnie myślący o prestiżowym tytule Mistrza Mazowsza musi w Józefowie dać z siebie wszystko.

„Zacięta walka, jaką toczą kolarze dowodzi tylko, że poważnie traktują oni Puchar Mazowsza. Zdobycie tego trofeum z pewnością przyniesie niemało satysfakcji. To satysfakcjonujące również dla mnie – przyglądać się tym zmaganiom na niełatwych przecież mazowszańskich trasach” – mówi Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon oraz pomysłodawca samego Pucharu. „Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że ostatnia edycja Pucharu to również przedostatni tegoroczny maraton, więc punkty wywalczone w Józefowie będą miały kluczowe znaczenie dla końcowej klasyfikacji całego cyklu Mazovii. Ściganie się będzie miało podwójny kontekst” – podsumowuje kolarski mistrz Polski.

Aktualną klasyfikację Pucharu Mazowsza można obejrzeć tutaj.

2018-09-13 POWRÓT

 

Kto z powiatu suskiego, ten ma zniżkę
Przyniesie ulgę Waszym mięśniom i stawom
Dziecięca strefa zimowych zabaw
Jedź po rower w Northtec MTB Zimą
Zimowy medal, a jak rozgrzewa!
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas