Zaloguj się
Być czujnym: rozmowa z Tomaszem Majewskim

Zwycięzca dwóch tegorocznych maratonów Northtec MTB Zimą opowiada, jak walczyć, by wygrywać. A Tomasza Majewskiego posłuchać warto, choćby dlatego, że w nogach ma ponad 200 przejechanych maratonów.

Na maraton w Karczewie Cezary Zamana podkręcił nieco trudność dystansu Mega.

Nie byłem zaskoczony, ponieważ lasy w Okolicach Otwocka słyną z krótkich, sztywnych hopek, które dają się we znaki. To właśnie na nich upatrywaliśmy sposobu na podział grupy. I na takiej sekcji nastąpił decydujący odjazd. Ktoś się podparł, ktoś przewrócił i zanim się obejrzeliśmy została Nas trójka. Aż żal było tego nie wykorzystać.

Jaką taktykę przyjąłeś na maraton? Zmieniałeś ją na trasie czy realizowałeś z żelazną konsekwencją?

Taktyka może być tylko jedna. Być czujnym, wiedzieć za kim jechać i kogo przypilnować. Nauczyło mnie tego ponad 200 przejechanych przeze mnie maratonów.

Sprint to Twoja mocna strona? Bez niego nie udałoby Ci się odskoczyć od rywali na mecie.

Od kiedy przesiadłem się na szosę, gdzie decydującym elementem finiszu jest sprint, trochę się tego nauczyłem. Ale nigdy nie będę typem prawdziwego sprintera. My, ludzie MTB preferujemy raczej klasyczną orkę na umęczenie przeciwnika i dlatego brakuje nam na finiszową kreskę. Finisz w Karczewie to była bardzo dżentelmeńska umowa: „panowie jedziemy szeroko, na trzy-cztery ogień!” Właśnie w taki sposób wygrałem finisz.

Zwycięstwo w Karczewie to efekt Twoich przedsezonowych przygotowań? Dużo trenowałeś przez zimę?

Okres przygotowawczy to podstawa do jazdy w sezonie. Zmieniłem trenera i jak widać póki co z korzystnym skutkiem. Trenuję może mniej, ale treściwie.

Jakie masz plany i oczekiwania związane z tegorocznym sezonem?

Niedługo będę miał okazję sprawdzić się w konfrontacji z konkurencją z Europy. Wylatujemy na Cypr na dwa starty UCI Masters. Zobaczymy, gdzie jestem z najlepszymi. 23 marca jazda na czas, dwa dni później start wspólny. Trzymajcie za mnie kciuki - jako reprezentanta Mazovii MTB.

2018-03-07 POWRÓT

 

Wygraj Złotą Kartę Kids
Hotel Narvil ugości zwycięzców
KOKOwear rozgrzewa zimowe maratony
Złoto, nie karta!
Startujcie w zimowych maratonach
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas