Na mecie sezonu?20

Na otarcie łez – mamy kilka słów podsumowania.

Z nami udany bezpieczny finał Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Co prawda, bez fajerwerków, ale za to przy zachowaniu bezpiecznego dystansu sportowego wymaganego w ramach zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19. To dzięki Wam, moje zawodniczki i zawodnicy, dzięki Waszej dyscyplinie udało się nam tego dokonać.

Cały sezon był jednak bardzo trudny. W związku z ostrymi obostrzeniami nie mogliśmy wystartować na wiosnę, wbrew naszej wieloletniej tradycji. Co więcej, nawet gdy już wystartowaliśmy, to każdy kolejny, zaplanowany czy nawet przełożony na później maraton stał pod znakiem zapytania.

Mimo wszystkich przeciwności losu oraz naszego wielkiego niepokoju o wiszącym w powietrzu zakazie organizacji zawodów – wierzyliśmy, że będziemy mogli odpalać kolejne maratony. To przecież znakomita okazja do poprawienia kondycji, budowania odporności na świeżym powietrzu oraz promowania zdrowego stylu życia.

Gratuluję Wam, zawodniczki i zawodnicy, osiągniętych w tym sezonie wyników. Zdaję sobie sprawę, że nie było łatwo przygotować formę.

Wasze zaufanie i obecność na zawodach Cisowianka Mazovia MTB Marathon w tym sezonie napawa mnie optymizmem. I motywuje do lepszego przygotowania sezonu 2021.

Poza podziękowaniami dla peletonu spod znaku czerwonej M, chcę też podziękować za współpracę wszystkim partnerom, samorządom, sponsorom i klubom rowerowym. Wiem, że i oni mają za sobą trudne miesiące. A mimo to obdarzyli nas zaufaniem i wspólnie pokazaliśmy siłę, chęć przetrwania, charakter, jakim z pewnością obdarzeni są prawdziwi kolarze.

W tym miejscu dziękuję również mojej ekipie która miała zdecydowanie więcej obowiązków niż zazwyczaj, a jednak dzielnie pracowała do końca linii mety organizacji cyklu 2020.

Wierzę, że przyszły rok będzie dla nas wszystkich lepszy. Już teraz ostro się do niego przygotowujemy.

2020-10-28 POWRÓT
Partnerzy