Mazovia rusza nad jeziora

Wraz z latem zaczynamy iście wakacyjną część naszego cyklu MTB - będziemy jeździć nad jeziorami!

Nasz jeziorny segment rozpoczęliśmy jazdą w Brodnicy, wokół której znajduje się około 60 zbiorników. Kolejny przystanek to Olsztyn (28 lipca), w którego granicach administracyjnych naliczyć można aż 16 jezior. Do najpopularniejszych należy Jezioro Ukiel z głębokością sięgającą do 43 metrów i z zorganizowanym kąpieliskiem. To właśnie tam znajdzie się nasze rowerowe miasteczko oraz baza zawodów (Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego).

Dziesiąty maraton Mazovii w tym roku to wyprawa do Ełku (15 sierpnia), matecznika Cezarego Zamany, a zarazem największego mazurskiego miasta ze świetną rekreacyjną infrastrukturą. Ełk leży nad Jeziorem Ełckim, jeziorem Sunowo i rzeką Ełk, będącą dopływem Biebrzy. Ponadto w obrębie miasta znajdują się dwa niewielkie jeziora: Selmęt Mały i Szyba. Ełk znajduje się w centrum Zielonych Płuc Polski.

A Ełk to początek Gwiazdy Północy, czyli mazurskiej etapówki. Przez cztery dni (15-18 sierpnia) zabawicie w tych pięknych okolicach, rywalizując na świetnie przygotowanych trasach w Ełku, Starych Juchach i Prostkach. Więcej o tej wakacyjnej etapówce znajdziecie tutaj.

2019-07-16 POWRÓT
Partnerzy