Liczba sezonu: 15

Cezary Zamana zapowiada 15. edycję Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

W tym sezonie czeka na Was 13 maratonów.

Zaczynamy dumnie: na Mazowszu przy nowoczesnej Arenie Legionowo To tam w zeszłym roku zapoczątkowaliśmy oddzielny start dystansu Fit z siedmiu sektorów startowych. Zmniejszyliśmy tłok na trasie i zwiększyliśmy Wasze bezpieczeństwo. A trasy Pro i ½ Pro zyskały dodatkowy pazur, nabierając jeszcze bardziej charakteru typowych tras MTB..

Drugi etap w Mławie zapowiada się na najciekawszą trasą sezonu. Testowaliśmy ją w zeszłym roku na epilogu Mazovii. Szykujcie się na single na stokach Łysej Góry i strome zbocza wyniesień nad Zalewem Ruda.

Trzeci przystanek to Janów Lubelski. A w nim wszystkie trasy wreszcie poprowadzą Was po tamtejszych lasach. Ich przyroda na każdym kroku – a raczej przy każdym obrocie koła - urzeka swoją niczym nienaruszoną przyrodą. Przemkniecie przez leśne rozlewiska, pokonacie liczne kładki, skorzystacie z off-roadowych przepraw. To nowe wyzwania przyszykowane przeze mnie na tegoroczną edycję. Warto w tym regionie zaplanować również długi weekend majowy, by po maratonie pozostać kilka dni dłużej na Lubelszczyźnie, wykorzystując ten czas na relaks.

Później widzimy się w Rawie Mazowieckiej, gdzie z roku na rok trasa jest coraz bardziej dokręcana, momentami przypominając te, które spotyka się na zawodach XC.

Który maraton będzie tym najcięższym? Żadnych złudzeń nie będziecie mieć po przejechaniu etapu w Puławach z trasą wiodącą po wąwozach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Miano najszybszego maratonu przypadnie za to temu w Andrespolu. Przekonacie się o tym 2 czerwca. Gmina Andrespol przygotuje specjalnie dla Was i waszych pociech Dzień Dziecka.

Półmetek sezonu wypada nam 16 czerwca w Ciechanowie. Zapraszam Was wtedy na błonia pod Zamek Książąt Mazowieckich. To miejsce i jego klimat znakomicie charakteryzuje waleczność i tożsamość zarówno Polski, jak i zawodników spod sztandaru Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Z początkiem wakacji wyjeżdżamy nad wodę. Obowiązkowo z rowerem! Kierujemy się na Pojezierze Brodnickie. Tamtejsza Brodnica to jednak nie tylko baza zawodów nad jeziorem, ale i coraz trudniejsze trasy na dystansach Pro i ½ Pro. Brodnicki maraton to dla równowagi bardzo przyjazny Fit.

W środku sezonu urlopowego zaglądamy do samej stolicy Warmii – Olsztyna. Ściganie rozpoczniecie nad jednym z najpiękniejszych jezior Ukiel, na słonecznej plaży z panoramą Olsztyna. Ale krajobraz szybko się zmieni i ani się obejrzycie, a wpadniecie na bardzo interwałowe leśne trasy, prowadzące Was pomiędzy dostojnymi pomnikami przyrody leśnictwa Kudypy.

Na końcówkę wakacji zapraszam Was już po raz 14. do swojego rodzinnego, malowniczo położonego nad jeziorem miasta – Ełku. Pokaże się Wam ono z jeszcze innej strony: wystartujecie z nowej plaży na południowych krańcach miasta. Dzięki tej lokalizacji znacznie skróci się odległość od miasteczka rowerowego do singli czających się w ełckim borze.

We wrześniu między innymi odsłona Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Józefowie z bazą zawodów na terenach zielonych Holiday Inn w Józefowie i trasą opartą o najciekawsze single MTB w Mazowieckim Parku Krajobrazowym.

Jubileuszowy sezon zakończymy w Piasecznie. To tam 15 lat temu rozpoczęliśmy przygodę Mazovii MTB Marathon. By razem z nami uczcić taką okazję, warto przejechać minimum 8 maratonów naszego cyklu i w ten sposób zaliczyć generalkę. Za ten wyczyn otrzymacie też pamiątkowy medal, a jeśli na Waszym koncie będzie 12 ukończonych maratonów, wręczymy Wam koszulkę Finisher’19 z limitowanej serii.

Zachęcam Was do tego, by wspólnie uczcić jubileusz Cisowianka Mazovia MTB Marathon – a przy okazji, by samemu napisać kolejny piękny rozdział do naszego cyklu.

Zapisy na 15. edycję Cisowianka Mazovia MTB Marathon uważam za otwarte!

Cezary Zamana

2019-04-20 POWRÓT
Partnerzy