Gwiazda Południa zabłyśnie!

Szykujcie się na pierwszą etapówkę MTB w tym roku!

W związku z łagodzeniem przez Rząd RP rygorów jazdy na rowerze bez maseczek, a także wprowadzenia możliwości organizowania imprez do 150 osób, z wielką radością możemy ogłosić że nasza Gwiazda Południa zostanie zorganizowana w zaplanowanym terminie 9-13 lipca 2020 r.

O ewentualnych zmianach w sposobie jej przeprowadzenia będziemy informować zaraz po ogłoszeniu kolejnych regulacji rządowych i wytycznych od Ministerstwa Sportu.

Bądźcie spokojni: jesteśmy przygotowani na różne warianty zorganizowania naszej górskiej etapówki.

Pragnę w tym momencie podziękować władzom samorządowym Stryszawy, Makowa Podhalańskiego i Wadowic za to, że ani na moment nie straciły wiary, że uda się nam przeprowadzić piątą edycję Gwiazdy Południa. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie i wspólnie dokonujemy strategicznych zmian. Dzięki temu możemy zorganizować naszą imprezę na najwyższym poziomie pod kątem organizacji, jak i bezpieczeństwa.

Zbliżająca się edycja na pewno zapowiada się inaczej. Być może nie będzie miała takiej otoczki, o jaką zawsze dbaliśmy i do jakiej Was przyzwyczailiśmy. Mam na myśli występy artystów regionalnych, stoły suto zastawione góralskimi smakołykami, czy cieszące się wielką popularnością dziecięce zawody Gwiazdki Południa.

Jednak z pewnością apetyt na rasowe, wielodniowe wyzwanie MTB będzie od tej chwili narastał w każdej i w każdym z Was. Wszyscy chcemy wreszcie zmęczyć się na stromych podjazdach, poczuć strzał adrenaliny na zjazdach i odetchnąć z ulgą po dotarciu na metę. Wszystkie te emocje będą w tym roku wyjątkowo intensywne – możecie być tego pewni.

Możecie wreszcie na poważnie zacząć przygotowania do pierwszej górskiej etapówki MTB w Polsce w tym roku.

Cezary Zamana

2020-05-28 POWRÓT
Partnerzy