Bezpieczne Legionowo

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby finał tegorocznego sezonu był covidodporny.

Po co startujemy w maratonach? Maraton to rowerowa jazda po nasze sportowe cele, które każda i każdy z nas definiuje na swój sposób. To, co je wszystkie łączy to fakt, że dla nas, sportowców, są ważną częścią naszego życia. Dlatego robimy wszystko, aby zorganizować dla Was zawody w Legionowie, a tym samym umożliwić realizację Waszych celów, które wytyczyliście sobie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. W ten sposób chcemy także pokazać, że możliwe jest połączenie aktywnego stylu życia na świeżym powietrzu z bezpieczeństwem.

Ostatnia odsłona Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbędzie się w niedzielę 18 października w Legionowie. Dla wszystkich z nas powinno to być święto, którego uroczystego charakteru nic nie zmąci. Przyszło nam jednak żyć w czasach COVID-19, stąd zapewne myśli wielu z Was krążą wokół pandemii. Chcemy Was zapewnić, że razem z naszym partnerem DPD Arena Legionowo zrobiliśmy wszystko, aby te zawody przebiegły w jak najbezpieczniejszy sposób.

Biuro zawodów oraz całe miasteczko będzie zlokalizowane tuż przy DPD Arena Legionowo. Wszyscy nasi pracownicy będą nosić maseczki, a biuro będzie czynne wcześniej, aby uniknąć kolejek do zapisów.

Tak zaplanowaliśmy godziny startu poszczególnych dystansów, aby jak najbardziej zminimalizować tłok wśród zawodniczek i zawodników szykujących się do startu. Dystans Hobby rusza na trasę o 10.30, Fit o 11.40. A Pro i ½ Pro wystartuje o 13.30, czyli wtedy, gdy dzieci i młodzież będą po klasyfikacji generalnej, a Fit meldować będzie się na mecie.

Przylegająca do DPD Arena Legionowo ulica Chrobrego będzie w całości wydzielona dla naszego peletonu. Sektory startowe będą mocno rozciągnięte. Tak, abyście nie musieli stać blisko siebie i aby możliwe było utrzymanie dystansu społecznego, czyli 100-150 centymetrów.

Apelujemy, prosimy, zachęcamy – po miasteczku chodźcie w maseczkach. Do sektorów – wjedźcie w maseczkach. Na start – czekajcie w maseczkach. Osłonę z twarzy zdejmijcie dopiero przy finałowym odliczaniu do startu.

Pamiętajcie – nie ma nic zdrowszego od sportu. Od hartowania organizmu. Od wysiłku, który nas wzmacnia. Od adrenaliny, która wyrywa nas z marazmu. Od rywalizacji, która pozwala nam zapomnieć o codzienności. Od endorfiny, która wprawia w dobry nastrój. Od satysfakcji z ukończenia zawodów, która dodaje sił i optymizmu.

Dlatego proponujemy, aby na przekór chorym czasom przyjechać do Legionowo i tu, podczas finału Cisowianka Mazovia MTB Marathon, zakosztować zdrowia.

2020-10-14 POWRÓT
Partnerzy