4 dni i znów rok czekania

Po właśnie zakończonej Gwieździe Południa będzie wyjątkowo trudno czekać na kolejną odsłonę naszej etapówki.

A to dlatego, że tegoroczna odsłona wyjątkowo rozbudziła apetyt. Mimo że była potwornie trudna - chyba najbardziej wymagająca z dotychczasowych edycji - to pozostawiła u każdego olbrzymi niedosyt. Każdy z nas chciałby zostać pod Diablakiem i raz jeszcze wjechać na Jałowiec, raz jeszcze przejechać się słowackimi single trackami, raz jeszcze poczuć dreszcz ekscytacji przy zjeździe z nurtem rwącego potoku, który jeszcze chwilę temu był tylko koleiną.
Tę tęsknotę za sportowymi wyzwaniami czuć było zwłaszcza czwartego dnia. Na stadionie w Stryszawie, dokąd zjeżdżaliście po raz ostatni i gdzie pokonywaliście ostatnie metry dystansu 1/2 Pro oraz Pro.

Ale niedosyt czuć nie tylko ze względu na koniec jazdy po górach. Brakować będzie tej przyjacielskiej atmosfery - zarówno w miasteczku, jak i na trasie. Tak jak gdyby ta kapryśna, dokuczliwa, złośliwa pogoda zjednoczyła nas wszystkich jeszcze bardziej. Pokazaliście, że w trudnych chwilach pamiętacie o fair play i potraficie wyciągnąć pomocną dłoń do koleżanki czy kolegi. Zatrzymywaliście się, by pomóc z założeniem dętki, oddawaliście pompki, a nawet traciliście cenne minuty, by prowizorycznie reperować rowery. Z wielką przyjemnością słuchaliśmy Waszych opowieści i z dumą patrzyliśmy, jak jeszcze niedawno nieznajomi, obcy sobie ludzie przybijają sobie piątki, dzielą się wrażeniami z jazdy, inspirują oraz motywują się nawzajem.

Trudno też nie poczuć tęsknoty za gościnnymi gospodarzami - wójtem gminy Stryszawa Rafałem Laskiem, burmistrzem Makowa Podhalańskiego Pawłem Salą oraz starostą suskim Józefem Bałosem. Za paniami z kół gospodyń wiejskich. Za muzykantami. Za strażakami, druhnami i druhami. Dzięki ich otwartości mogliśmy pod Babią Górą poczuć się jak u siebie. Mimo że pogoda i ci czterej zbójcy robili wszystko, aby nam w tym przeszkodzić.

Teraz jednak nie pozostaje nic innego jak tylko czekać do lipca 2020 roku, do piątej odsłony Gwiazdy Południa

2019-07-16 POWRÓT
Partnerzy