Zaloguj się
O trasie MTB w Rawie Mazowieckiej

W tym roku maraton w Rawie Mazowieckiej pokonacie na nowej trasie. Przygotowanie jej kosztowało nas niemało trudu i wysiłku, ale spoglądając na efekt końcowy stwierdzamy: warto było. Przeczytajcie zapowiedź autora trasy, Tomasza Walasa.

W tym roku w Rawie Mazowieckiej czeka na was nowa trasa. Już nie będzie można oglądać na YouTubie trasy z poprzednich lat i metr po metrze przygotować strategię. Element zaskoczenia wyzwoli w was właściwy zastrzyk adrenaliny.

Cezary Zamana zadecydował, że będziemy jeździć wyselekcjonowaną trasę rundami. Trasa zaczyna się znaną z poprzednich wyścigów 6-kilometrową rundą przed publicznością, by następnie zaprowadzić Was do nowego miejsca - Lasu Książewolskiego. Potem asfaltowy łącznik, którym dostaniecie się do Lasu Rawskiego. Wjeżdżamy w niego i znów meandrujemy po drogach gruntowych. Z początku nowymi odcinkami, a następnie kończąc fragmentem najtrudniejszego odcinka lat poprzednich.

Trasę można więc podzielić na odcinki LAS-WIEŚ-LAS. Odcinek wiejski jest idealny na kilka łyków z bidonu i złapanie oddechu, a także na wizytę w bufecie, mieszczącym się na końcu wiejskiego fragmentu maratonu.

Malownicza trasa prowadzi wyłącznie po zachodniej stronie drogi S8. Częściowo przez znany już wam Rawski Las, a częściowo przez Las Księżowolski, którym jeszcze nie jeździliście. Z drugiej strony, klin, w który wpisana jest trasa, ogranicza rzeka Rawka czy jak ktoś woli, Grunwaldzki Szlak Rowerowy (na odcinku odcinek Żelechlinek- Boguszyce).

Atrakcje wyśrubowaliśmy na maksa. Do minimum skróciliśmy długość odcinków asfaltowych, nazbieraliśmy dużo górek po drodze, ale jednocześnie zachowaliśmy odpowiednią ilość szerokich dróg gruntowych, na których możecie się komfortowo wyprzedzać i walczyć o dobre miejsce na podium.

Mamy nadzieję, że ta trasa to będzie pot oraz łzy, ale i satysfakcją.

My sami dokonaliśmy wielu wyrzeczeń. Przyznaję, mieliśmy momenty, w których stwierdzaliśmy, że nasza roczna praca nad trasą, ze względów technicznych i organizacyjnych pójdzie na darmo. Ale daliśmy radę.

Do startu zapraszamy mieszkańców miasta, dla których przygotowaliśmy oddzielną klasyfikację dla najlepszego mieszkańca i mieszkanki Rawy. Czekamy też na starych wyjadaczy z pozostałych części Polski.

Ja, jako projektant tej trasy nie będę z wami jechał, ale będę dyżurował w karetce, aby w razie wypadku możliwie najlepiej zidentyfikować miejsce i dotrzeć do Was jak najszybciej. Liczę jednak, że do niczego takiego nie dojdzie.

Mam nadzieję, że jedząc z wami wspólny posiłek regeneracyjny już po wyścigu, usłyszę od Was wystarczającą ilość narzekań, że „było ciężko”.

Tomasz Walas

2017-09-11 POWRÓT

 

wczoraj
18.02.2018 - Mrozy (Jeruzal) - foto z maratonu
2018-02-16
Trening na rowerze stacjonarnym w wirtualnym świecie. [VIDEO]
2018-02-16
TOP 10 Northtec MTB Zimą
2018-02-09
Co nas czeka...
2018-02-06
Przeczytajcie komentarze naszych dziewczyn!
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu - Web Designrysynek malarstwo Kraków kursy przygotowawcze ASP szkoly plastyczne grafika formy architektura wnetrz rysunku malarstwa krakowieGaleria Rekodziela: torebki bizuteria kolczyki odziez z plótna hand made rekodzielo artystyczne wykonane recznie malowane zrobione na drutach lale misie prezent kraków robioneChoochoo Train for Toddlers, choo, learn, counting, numbers, educational, taps, rail, education, children, child, kids, boys, train, tracks, railroad, preschool, steam, locomotive, top, funny, simple